Sint Jozef Parochie

Archief nieuws 2020

Mgr. de Korte: Maria en de coronacrisis:

Mei 2020 verloopt heel anders dan de andere meimaanden binnen ons bisdom. Dit jaar zijn er geen grootste publieke vieringen en geen processies. Dat geldt niet alleen voor de Sint Jan in ’s-Hertogenbosch maar ook voor alle andere Mariaoorden binnen ons diocees. Voor velen maakt dat het verdriet om ...

Update Discipleship Training School: Terug in Nederland

Lieve familie, vrienden en sponsoren! (3 apr 2020) Op 23 december 2019 landde ik na een half jaar weer in Nederland! De medische Discipleship Training School (DTS) van YWAM Perth (=Youth With A Mission / Jeugd met een Opdracht) , heeft mijn leven volkomen veranderd.  De eerste drie maanden ha...

Nieuws van de MOV-groep

Bericht uit Ubà, Brazilië Als je geld overmaakt naar verre landen, is het goed om goed op te letten of en hoe het aankomt. Zézé, die de contacten heeft met ons, heeft steeds geïnformeerd in Ubà bij de bank, maar daar wisten ze niks. Achteraf blijkt het geld bij Banco do Brasil in Belo Horizon...

Woord van bemoediging van onze Bisschop

God en corona: Een beschouwing in het licht van kruis en opstanding.  Buiten maar ook binnen de Kerk zijn stemmen die het coronavirus zien als een straf van God. In dit vierde woord ter bemoediging plaats ik daar grote vraagtekens bij. Laten wij niet te gemakkelijk denken dat wij Gods beleid ...

Misboekjes digitaal t/m 10 mei

Hier kun je de misboekjes downloaden voor de vieringen tot en met 10 mei 2020 Zondag 19 april: Viering 2e zondag van Pasen,  Goddelijke Barmhartigheid Zondag 26 april: Viering 3e zondag van Pasen  Zondag 3 mei:    Viering 4e zondag van Pasen Zondag 10 mei:  Viering 5e zo...

Vastenactie 2020

PROJECT AGWARA - Landbouwtrainingen  voor vrouwen en vluchtelingen in Oeganda Gedurende 3 jaar gaat de St. Jozef-parochie (Haaren, Moergestel en Oisterwijk) tijdens de Vastentijd in Noord-Oeganda een landbouwproject steunen onder de naam Agwara. Een agwara = kalebas, is heel vee...

Paasboodschap

Beste parochianen, Het zijn donkere dagen, wolken van angst en zorgen overspoelen de hele wereld. Het virus overschaduwt ons leven. Paus Franciscus vertelde tijdens het Urbi et Orbi enkele dagen terug: "Het is donker geworden over onze pleinen, onze straten en onze steden, het heeft ons leven overg...

Paasboodschap van de Nederlands bisschoppen

‘het kruis dat op ons pad komt, heeft niet het laatste woord!’ Broeders en zusters deze Goede Week, die met Palmzondag begon, verloopt heel anders dan ons vertrouwd is. En ook Pasen zal dit jaar vreemd zijn. De intocht van Jezus in Jeruzalem op die eerste Palmzondag was heel feestelijk verlopen...

Klokken luiden van troost en hoop

Het Coronavirus heeft een grote impact op het maatschappelijk leven. Mensen raken ermee besmet, worden ziek en sommigen sterven er zelfs aan. Veel van de plaatsen waar ons dagelijks leven zich afspeelt zijn gesloten. Ook de kerken, waar elke week geloof, hoop en liefde geoefend en geleefd worde...

Woord ter bemoediging - Mgr. G. de Korte

Broeders en zusters,  Afgelopen zondag hebben de Nederlandse bisschoppen, in nauwe samenwerking met de KRO-NCRV, een landelijke gebedsestafette georganiseerd. Het begon met een Eucharistie waarin kardinaal Eijk de celebrant was en de dag werd afgerond met een avondgebed in onze Sint Jan. Eucha...

Nieuwe maatregelen bisdommen mbt coronavirus (COVID-19)

Beste parochianen, Nederlandse bisschoppen: Alle publieke vieringen afgelast tot en met Pinksteren In reactie op de aangescherpte maatregelen van de overheid tegen de verspreiding van het coronavirus op 23 maart, hebben de Nederlandse bisschoppen aanvullende maatregelen getroffen. Alle publieke l...

Huiszegens 2020

Er bestaat een oud gebruik om aan het begin van het nieuwe jaar je huis te laten zegenen. Vaak schreef een priester aan de ingang van ieders huis het jaartal en daarbij de letters C+M+B. Tegenwoordig hangt men een voorgedrukte kaart in huis, die met Driekoningen door de priester worden gezegend. De...

Kinderkoor St. Jozef

Voor het kinderkoor St. Jozef zijn we nog op zoek naar kinderen vanaf groep 5 uit Oisterwijk, Moergestel en Haaren die graag bij ons kinderkoor willen komen zingen.   Het kinderkoor zingt in de gezinsvieringen binnen de parochie.  We repeteren een aantal keer voorafgaand aan de vieringen ...

Reliekschrijn van H. Bernadette Soubirous

Reliekschrijn van H. Bernadette Soubirous komt naar het bisdom van ’s-Hertogenbosch. 175 jaar geleden, in 1844, werd Bernadette Soubirous geboren en 140 jaar geleden stierf zij. Aan Bernadette verscheen Maria achttien keer in de Grot van Massabielle te Lourdes. Vanwege het dubbele jubileum hebbe...

Activiteiten Kinderclub St. Jozef 2019/2020

Kinderclub St. Jozef is voor kinderen van 7 t/m 12 jaar uit Haaren, Moergestel en Oisterwijk, Tijdens de avonden, die plaatsvinden op de dinsdagavond, komen we in het St. Jozef centrum bij elkaar voor catechese maar vooral ook om een gezellige avond te hebben door samen op een eigentijdse en creatie...

Met je geloof op vakantie: jongerenreizen

Misschien ben je zelf al jaren fan, of ben je als ouder de motor erachter. Of misschien heb je er nooit over nagedacht: op reis met geloofsgenoten om samen plezier en je geloof te beleven. Voor kinderen, tieners en jongeren bestaat er in Nederland een groot aanbod van dergelijke reizen. Het is alla...

Jongeren- gezinsbedevaart naar Lourdes

Herfstvakantie: 17 t/m 24 oktober 2020. Met het hele gezin naar Lourdes Bernadette is een gewoon meisje van 14 jaar uit Frankrijk. Als ze op een dag langs een bergriviertje in de Pyreneeën loopt, hoort ze plotseling een zacht geluid. In een grot ziet ze een mooie jonge vrouw staan. Even lijkt het ...

The Passion Club412

TIENER- EN JONGERENCLUB CLUB412 GAAT NAAR THE PASSION Donderdag 9 april gaat Club412 met de bus naar Roermond om daar The Passion samen te beleven.  Ben je tussen de 12 en 18 jaar oud en zou je Tim Akkerman, Jan Kooiman en Trijntje Oosterhuis wel eens in het echt willen zien? Zou je je wel ee...

Thuis bidden en meevieren in de Goede Week en Pasen

Nu er geen publieke vieringen zijn tot en met Pinksteren in onze parochie Sint Jozef, nodigen we u uit om thuis mee te bidden en te vieren via Radio Maria en televisie NPO2. VIERINGEN IN DE GOEDE WEEK EN PASEN: Woensdagavond 8 april Radio Maria: Chrisma-mis om 19:30 uur.  Vanuit de kathedral...

Blasiuszegen

Op drie februari viert de Kerk de gedachtenis van de heilige Blasius. Vanouds wordt de heilige aangeroepen door mensen met keelaandoeningen. Deze traditie gaat terug op een overlevering dat op een moment een wanhopige moeder met haar kind in de armen bij de heilige Blasius kwam. Het zoontje dre...

18 jan - 1 febr: Actie Kerkbalans

ACTIE KERKBALANS Van zaterdag 18 januari tot zaterdag 1 februari doen 2000 kerken mee aan de actie kerkbalans. Ook de vrijwilligers van de Jozefparochie (Haaren, Moergestel en Oisterwijk) zijn op allerlei manieren actief om geld in te zamelen voor hun plaatselijke kerk. Voor iedereen is de kerk op ...

Nieuwjaarswens

Het oude jaar ligt achter ons. We kijken terug op een jaar met dankbaarheid voor de vele goede dingen die hebben plaats gevonden in ons leven en de minder goede dingen die we dragen aan zorgen en teleurstellingen, wetende dat elk jaar beiden brengt. Elk jaar is een nieuwe start met nieuwe kansen e...
Sint Jozef Parochie